• Walentynkowy escape room

• Uczniowie klasy 3 na  zajęciach z informatyki wykonywali zadania o tematyce walentynkowej. Podzieleni zostali na zespoły, które pracowały w dopowiednio dobranym dla siebie tempie. Każda grupa miała takie samo zadanie, liczył sie pomysł, refleks, trafności i poprawnośc jego wykonania.  Dzieci:

-układały zakodowane puzzle,

-odczytywały Szyfr Cezara,

-odczytywały i zapisywały tekst napisany w odbiciu lustrzanym,

-kodowały za pomocą systemu 0 i 1,

-pisały wyrazy kojarzące się z walentynkami.

Na koniec lekcji wyłonieni zostali Mistrzowie Walentynkowych Zagadek.

Nauczyciel informatyki:

Zyta Jurczyszyn

• Wyjazd na lodowisko

• W styczniu odbył się wyjazd na lodowisko do Piły. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkół w Świerczynie.

Celem wycieczki była propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa. Wszyscy chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnikom dopisywało poczucie humoru. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami w jeździe na lodowisku szybko nabrali nowych umiejętności i jeździli całkiem nieźle. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc ale mimo wszystko była to prawdziwa frajda. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor.Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona.(zdjęcia album fotograficzny)