• Wizyta Księdza Biskupa Krzysztofa Zadarko

• 13 listopada 2023r miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie - w ramach wizytacji kanonicznej parafii Matki Bożej Różańcowej w Świerczynie, naszą szkołę odwiedził ks.bp. Krzysztof Zadarko w towarzystwie ks. Proboszcza Andrzeja Krzyżewskiego. W imieniu całej społeczności szkolnej gości przywitała pani dyrektor Mariola Buczkowska-Słomka. Następnie nasi zdolni uczniowie na czele z zespołem wokalnym Kropelki przywitali ks.bp pieśnią,,Bądź pozdrowiony Gościu Nasz". Swoje odwiedziny ksiądz Biskup zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Podczas tej wizyty ks.bp spotkał się również z częścią Grona Pedagogicznego. Skierował do zebranych nauczylicieli słowa wsparcia.

• 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

• Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się 10 listopada w szkole po trzeciej lekcji, o 11.00. Uczniowie wszystkich klas i pracownicy zgromadzili się na dolnym holu. Uroczystość zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Szkoła do hymnu", o godzinie 11.11 został zaśpiewany hymn narodowy przez społeczność szkolną. Uczniowie razem z nauczycielami wzięli udział w karaoke - wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w piosenkach patriotycznych. Tę część akademii ubarwiły również piosenki o niepodległości śpiewane przez Kropelki. W dniu 11 listopada delegacje z naszej szkoły wzięły udział w uroczystościach przy pomniku w Świerczynie i w Wierzchowie.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

•       W dniu 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025'' zachęcając starszych i młodszych do czytania baśni i bajek. W tym dniu zainteresowani uczniowie wszystkich klas przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od  samego rana – spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy. Wśród nich można było podziwiać Annę - przyjaciółkę Elsy, pszczółkę Maję, Alwina, Czerwonego Kapturka i innych.

Wszyscy uczniowie wykonywai zadania przygotowane przez nauczycieli min. quizy, jaka to melodia z bajek, puzzle, zadania zręcznościowe, escaperoom. Ogromnym zaskoczeniem była znajomość wśród wszystkich uczniów, nawet tych najmłodszych znajomości bajek.

Kulminacyjnym punktem obchodów święta była sesja zdjęciowa na dolnym holu, gdzie uczniowie prezentowali swoje stroje.

@narodowyprogramrozwojuczytelnictwa

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa

• III Gala Wolontariatu

• 7 listopada 2023r. w Złocieńcu odbyła się III Powiatowa Gala Wolontariatu zorganizowana przez MAGIA SERCA oraz uroczystości z okazji 5-lecia Fundacji Magia Serca Było wiele ciepłych słów i podziękowań.

Podsumowaniem Gali było wręczenie nagród dla opiekunów szkolych Kół Wolontariatu, dyrektorów szkół podstawowych z powiatu drawskiego oraz uczniów, którzy wykazali się doskonałą wiedzą na temat Wolontariatu. Z Zespół Szkół im. 1 WDK w Świerczynie nagrodę odebrała Weronika Długołęcka uczennica klasy VI. Gratulujemy

• KIEDY ZNÓW ZAKWITNĄ JABŁONIE

• #PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik Pomorze Zachodnie

Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

,,Kiedy znów zakwitną jabłonie” to kolejny projekt ekologiczny realizowany w Zespole Szkół w Świerczynie. Pod patronatem Stowarzyszenia Nasza Świerczyna  pozyskaliśmy 5 tys . złotych z Programu Społecznik na utworzenie szkolnego ogrodu. Wykonano już system odzyskiwania wody deszczowej do podlewania roślin, posadzono krzewy owocowe, wykonano część podwyższonych rabat i domków dla owadów. Przed nami jeszcze końcowe prace z montażem ogrodzenia i sadzenie drzewek owocowych. W oczekiwaniu na dostawę sadzonek starych odmian jabłoni, planujemy już kolejne działania w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że już wiosną nasze drzewka pięknie zakwitną, a później wydadzą swoje pierwsze owoce.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego” http://spolecznik.karrsa.eu/

#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik Pomorze Zachodnie

# Stowarzyszenie Nasza Świerczyna# Zespół Szkół w Świerczynie

• Przekazanie wozu OSP Świerczyna

• 27 października społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej zbiórce z okazji przekazania nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczynie.

• Mistrzostwa Powiatu w Tenisa Stołowego

• W środę 25 października w Złocieńcu w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci nasi uczniowie wywalczyli trzecie miejsce.Gratulacje