• Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

• 29 kwietnia 2022r jak co roku odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Pod okiem policjantów, strażników miejskich i strażaków do zmagań stanęła młodzież szkolna ze szkół podstawowych powiatu drawskiego.

Szkoły rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza w wieku 10-12 lat i grupa starsza w wieku powyżej 12 lat. Uczestnicy w pierwszym etapie sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Nie zabrakło także toru przeszkód, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność i koordynację ruchową.

Tegoroczna zwycięstwo w grupie młodszej przypadło przedstawicielom Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim, natomiast w grupie starszej na najwyższym podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świerczynie. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom uhonorował swoja obecnością Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim asp. szt. Grzegorz Surma, który wręczył dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu wojewódzkim.

• Zakodowane majowe święta

• Uczniowie klasy 1 i 2 na informatyce utrwalali wiadomości o Polsce. Uczestnicząc w  Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować kodowali flagę Polski.  Była to okazja do porozmawiania o świętach majowych.

• Lapbooki klasy drugiej

• Lapbook to forma kreatywnego przekazania informacji na dany temat. Przeważnie jest to teczka, większa kartka papieru z możliwością składania, w której w formie rysunków. otwieranych okienek oraz ruchomych elementów prezentuje się wybrane treści. Wykonanie takiego lapbooka nie jest zatem zadaniem prostym, wymaga wielu przygotowań oraz ciekawego pomysłu. Takich pomysłów, jak również zaangażowania nie brakuje uczniom klasy 2, którzy pod kierunkiem swojego wychowawcy mieli za zadnie wykonanie lapbooka dotyczącego omawianej lektury "Karolcia" autorstwa Marii Kruger. Prace drugoklasistów robią wrażenie- są starannie wykonane, bardzo oryginalne a przede wszystkim w sposób przejrzysty i obrazowy ukazują najważniejsze treści. Widać tu zaangażowanie, chęci i kreatywność. BRAWO WY!

• 22 kwietnia Dzień Ziemi

• W dniu dzisiejszym zwracamy szczególną uwagę na promowanie postaw proekologicznych

oraz budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety.

• Żywa lekcja przyrody

• Ptaki drapieżne są bardzo fascynujące, jednak podglądanie ich w przyrodzie często bywa niełatwe. Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki mieli możliwość oglądania ich praktycznie ,,na wyciągnięcie ręki" dzięki żywej lekcji przyrody prowadzonj przez Pana Dawida Karasiewicza Płomyk-sowy. Pan Dawid przygotował dla dzieci prezentację o wielu ciekawostkach z życia sów. Mogliśmy poznać różne gatunki sów oraz ich charakterystyczne cechy.

• Osiągnięcia sportowe naszych uczniów

• Pandemia Covid-19 nareszcie trochę odpuściła i mogły odbyć się turnieje i zawody w akrobatyce i karate, w których wzięli udział z sukcesami uczniowie z naszej szkoły.

Jesteśmy dumni z osiągnięć:

Zosi Szurgot z kl. VII (trenującą w ULKS Akrobatyka Czaplinek) I miejsca w I GRAND PRIX W FITNESS GIMNASTYCZNYM W SZCZECINKU oraz III miejsca

W III Kołobrzeskim Turnieju Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży Umi No Shinju – Morska Perła wyróżnili się:

Samuel Sobieszek z kl. I zajął III miejsce w kategorii kumite 8 lat +30kg

Wojtek Sobolewski z kl. III zajął III miejsce w kategorii kumite 10-11 lat +35kg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Makaronowe jajko

• Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego na naszych zajęciach nie może zabraknąć świątecznego klimatu.

Na zajęciach marki Sensoplastyka przedszkolaki zrobiły wielką makaronową pisankę.

• 25 marca - Dzień Bratka

• Akcja sadzenia kwiatów ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszej szkoły. Pomysł sadzenia bratków  podobał się dzieciom, które z dużym zaangażowaniem pomagały sadzić kwiaty. Jest to wspaniała lekcja przyrody na świeżym powietrzu.

• Dzień Autyzmu

• 1 kwietnia społeczność szkolna świętowała

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W tym dniu kolorem przewodnim był kolor niebieski, który symbolizuje solidarność oraz wsparcie dla osób w spektrum autyzmu.

Jest to doskonała okazja, aby kształtować właściwe postawy wśród dzieci I młodzieży.