• Konkurs profilaktyczny

• We wtorek 24 stycznia 2023 roku, odbyłsię w naszej szkole Konkurs Profilaktyczny. Wzięły w nim udział‚ dzieci z klas IV, V, VI i VIII. Sporo emocji wzbudził‚ podział‚ na mieszane 6-7 osobowe drużyny, przynależność do ktorej każdy wylosował‚ samodzielnie. Grupy miały do wykonania 5 punktowanych zadań: sprawdzian sprawności fizycznej, utworzenie krzyżówki z hasłem poświęconym uzależnieniom, odgadnięcie trzech kalamburów, namalowanie plakatu oraz sprawdzenie wiedzy z szeroko pojętej profilaktyki uzależnień„. Trzy drużyny, które zebrały najwiekszą liczbę punktów zostały uhonorowane nagrodami przekazanymi przez Gminną Komisję Rozwiazywania ProblemówAlkoholowych i Narkomani.

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z naszej szkoły  i przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci zaprezentowały wiersze piosenki i prezenty przygotowane na zajęciach lekcyjnych. Następnie zaprosiły Babcie i Dziadka do wspólnej zabawy i sesji zdjęciowej.

• Poranny Krąg - zima

• Poranny Krag - zimą demonstrujemy kolor biały. Symbolizuje biel śniegu, światło, promieniuje, uspakaja i rozjaśnia. Do zimy należy też błękit. Kojarzy się z głębią i dalą nieba lub wody, jest kolorem ciszy i spokoju. Przypomina zimny chłód. Jest też kolorem duchowości i życia religijnego, prowadzi do wyciszenia. Zimowym żywiołem jest woda. Pobudza aktywność ruchową i wokalizację. Dostarcza miłych i delikatnych wrażeń dotykowych. Woda szumi i pluska, łatwo poddaje się aktywności dziecka. Wystarczy niewielki ruch, aby zafalowała i poruszyła pływające zabawki. Ten żywioł najsilniej polisensorycznie działa na zmysły, a przy okazji kształtuje doznania termiczne. Smak i węch pobudzamy miętą, a słuch trójkątem lub dzwonkami. Pamiętamy o kształtowaniu doznań percepcyjnych poprzez wystrój sali, która ma symbolizować zimę.