• Wiosna! Sadzimy cebulę...

          • Przedszkolaki próbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Każde z dzieci samodzielnie zasadziło cebulę w doniczce!!!! Dzieci postępowały według wskazówek, dzięki czemu cebulki szybko zostały zasadzone. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek.Dzieci wykonały zadanie wzorowo!

          • Księżycowy piasek

          • Dziś w przedszkolu bawiliśmy się mokrym piaskiem, który zrobiliśmy sami. Piasek z mąki nazywany też często piaskiem księżycowym lub moon sand, to prosty i tani przepis na dobrą zabawę.  Z pogodą różnie bywa, a dzieci uwielbiają różnorodne masy plastyczne i zabawy piaskiem. Czasem do zabawy w deszczowy lub zimowy dzień robimy sztuczny mokry piasek księżycowy do robienia babek, budowania zamków i małych rzeźb lub innych zabaw sensorycznych. Do wykonania takiego piasku potrzebujcie: dowolną mąkę i olej. (zdjęcia album fotograficzny)

          • 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny i ,,Dzień Kolorowej Skarpetki"

          • 21 marca społeczność szkolna świętowała powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze soba budząca się do życia przyroda. Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w kolorowym pochodzie.

            W tym dniu również wzięliśmy udział w akcji ,,Kolorowa skarpetka". (zdjęcia album fotograficzny)

          • Rozszerzona rzeczywistość na zajęciach w świetlicy

          • Na zajęciach w świetlicy dzieci przeniosły się w fascynujący świat zwierząt. Za pomocą magicznych kart i aplikacji SMARTY poznały ich życie, wygląd. Niezwykłe magiczne karty SMARTY spełniają kilka funkcji: rozwijają kreatywność dziecka, wzbogacają wyobraźnię,  rozwijają fantazję,  przyczyniają się do kształtowania cierpliwości i wytrwałości, przedstawiają zewnętrzny świat w niekonwencjonalny sposób, dają dużo pozytywnych emocji.

                                                                                                                                                                           

             

          • 77 rocznica zakończenia walk

          • Co to znaczy być patriotą?  Jak  uczyć młode pokolenie wartości tak bardzo  istotnej dla nas Polaków?

            Okazja ku temu pojawiła się w rocznicę prowadzonych walk w trakcie II wojny światowej w okolicach Świerczyny Wielbok. Pierwszym elementem obchodów było złożenie wiązanek, odśpiewanie hymnu przez przybyłych mieszkańców, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Świerczynie, a także przybyłych członków Bractwa Miłośników Motocykli ”Pancerny”. Z szacunkiem i powagą uczciliśmy poległych żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Kawalerii. W miejscach pamięci złożono kwiaty , pojawiły się znicze.

            Kultywowanie tradycji nie zawsze jest zrozumiałe dla dzieci i młodzieży. Wiedząc o tym przygotowaliśmy grę terenową dla uczniów klasy VIII oraz wspólnie  z    członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino ze Stargardu interaktywny tor przeszkód. Panie i Panowie przebrani w mundury żołnierzy 2 Korpusu Polskiego z czasów II wojny światowej pełnili  rolę oficerów „szkolonych młodych rekrutów” co bardzo podobało się uczestnikom, nawet pojawił się żeński pluton złożony z nauczycielek naszej szkoły. W asyście wojskowych, przy dźwiękach wybuchów, z wyposażeniem żołnierskim, ćwiczenia robiły niesamowite wrażenie. Nasi goście przygotowali także wykład na którym  opowiadali o historii oręża polskiego, o polskim patriotyzmie, o szacunku do godła i flagi , o heroizmie żołnierzy, o trudach i zakrętach historii Polski. Na kanwie wydarzeń jakie dzieją się za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie , gdzie trwa wyniszczająca wojna, spotkanie to miało szczególny charakter. Uświadomiliśmy sobie że  wolność , niepodległość , demokracja to wartości które nie są dane na zawsze.  (zdjęcia album fotograficzny)