• 32. FINAŁ WOŚP

• Sztab WOŚP przy Zespole Szkół w Świerczynie w tym roku zorganizował Finał po raz trzynasty.

32 Finał był rekordowy nie tylko ze względu na zebrana kwotę 34.500 złotych ale i liczbę wydarzeń, uczestników, darczyńców i osób zaangażowanych w organizację. Po raz pierwszy  w piątek rozegrano otwarty turniej tenisa stołowego, w którym 24 uczestników w różnym wieku rywalizowało o symboliczny medal WOŚP.

W sobotę natomiast szkoła zmieniła swój charakter dostarczając wiele atrakcji dzieciom, które wraz z rodzicami aktywnie i towarzysko spędzał czas w ,,Figloraju”,foto budce, kawiarence i u szalonego fryzjera. Uzdolnione plastycznie absolwentki szkoły wykonywały malowanie twarzy, brokatowe tatuaże i kolorowe warkoczyki. Jednocześnie na sali gimnastycznej  aż 8 drużyn rywalizowało podczas otwartego turnieju siatkówki. Natomiast w kawiarence nasi goście dobrze się bawili przy karaoke.

Niedzielny finał na sali wiejskiej to emocjonujące licytacje,  loteria fantowa, usługi Barbera, występy uczniów i gości ,pokaz pierwszej pomocy OSP. Za przygotowanie stoisk z pierogami ciastami i napojami odpowiadały Panie z Rady Sołeckiej,  Rady Rodziców i Stowarzyszenia Nasza Świerczyna. Strażacy z OSP nie tylko przygotowali swoje stoisko z nowym sprzętem, ale i umożliwili przejażdżki nowym wozem strażackim. Symbolicznym światełkiem do nieba i pamiątkową fotografią zakończyliśmy tegoroczny finał. Liczenie zawartości puszek trwało jeszcze dwa dni , a zebrana kwota powiększała  się o dodatkowe wpłaty.

Sztab  WOŚP przy ZS w Świerczynie  nie tylko zbiera fundusze w szczytnym celu ale i stwarza warunki naszym uczniom i ich rodzinom, lokalnym organizacjom i przedsiębiorcom do integracji społecznej, wspólnego spędzania czasu, rozwijaniu wielu umiejętności i kompetencji. Tworzymy przestrzeń do rozwoju : kreatywności, odpowiedzialności społecznej, współpracy w zespole, empatii, autoprezentacji, rozwijania talentów- artystycznych, sportowych, kulinarnych czy organizacyjnych.

Z dumą gościmy  absolwentów szkoły w roli zaangażowanych i świadomych rodziców, rywalizujących sportowców czy wolontariuszy wykorzystujących swoje artystyczne i nie tylko talenty.

W imieniu Fundacji WOŚP składamy serdeczne podziękowania  wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za hojność, dobre serce, zaangażowanie , włożony wysiłek i czas oraz wspólne granie podczas tegorocznego 32 Finału.

• Wspólne Kolędowanie

• W Święto Trzech Króli odbyło się Wspólne kolędowanie w Sośnicy. Fantastyczna atmosfera. Przepiękne wielopokoleniowe spotkanie przy świątecznych dźwiękach. W kolędowaniu naszą szkołę reprezentował zespół ,,Kropelki" przygotowany przez panią Renatę Frydrych.

• Koncert Kolęd

• 20 grudnia 2023r. tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Panią Marzenę Czepkowską. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę, a spośród wykonawców jury oraz widownia wybrali wyróżnionych oraz zwycięzców. W przerwach pomiędzy śpiewaniem kolęd uczniowie opowiedzieli nam historię oraz symbolikę Świąt Bożego Narodzenia

• Leśne Boże Narodzenie

•

Rozstrzygnięcie konkursu ,Leśne Boże Narodzenie" zorganizowanego przez Nadleśnictwo Świerczyna.

Uczennca Kornelia Mikulska zajęła I miejsce w kategorii Przedszkole, A Ola Śmiejkowska otrzymała wyróżnienie.

Uczeń klasy V Jakub Tarnowski zajął I miejsce w kategorii klasy 5-8.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.